O souboru

Jsme mimořádně přátelský folklorní soubor s cimbálovou muzikou. Působíme převážně na Slovácku, ovšem naše lidové umění a naši vlast jsme reprezentovali i v zahraničí na mezinárodních festivalech ve Španělsku, Portugalsku, Řecku, Polsku a Skotsku.


Soubor tvoří přibližně dvacet nadšených tanečníků a osm muzikantů ve věku 18-30 let. Dvakrát týdně probíhají v Kunovicích ve Slovácké búdě nácviky, na kterých trénujeme na blížící se vystoupení nebo pracujeme na zlepšování tanečních dovedností členů souboru. Pravidelně se účastníme mnoha folklorních akcí, například na Slavnostech vína v Uherském Hradišti, Jízdě králů či Fašanku v Kunovicích. S oblibou pořádáme také folklorní večery s besedou u cimbálu.

V našem repertoáru najdete kromě tanců z Dolňácka (kunovské, bílovské, hlucké či dolněmčanské) také tance z Kyjovska, Kopanic i ze západního Slovenska. Spolu s naší cimbálovou muzikou Vám můžeme připravit vystoupení v délce 15 – 60 minut, které bude plné tanců, zpěvů a pestrobarevných krojů.

Náš příběh

Název souboru pramení z historického pojmenování polí mezi Kunovicemi a Míkovicemi. Nejprve vznikla roku 2005 cimbálová muzika pod vedením Ondřeje Simana a následně o pět let později stejnojmenná taneční složka.

Folklorní soubor Lintava vznikl roku 2010 v Kunovicích u Uherského Hradiště a o jeho založení se zasloužil Jan Kysučan, současný taneční vedoucí Lintavy. Prvních pár let se formoval jak taneční kolektiv, tak nezaměnitelný rukopis v choreografiích. Až kolem roku 2014 se osazenstvo ustálilo a z velké části v této podobě zůstává dodnes.